Червоний промінь

В Україні завершено найскладнішу посівну – Шмигаль

В Україні завершилася найскладніша за часи незалежності посівна кампанія. Скільки вдалося засіяти та які проблеми очікуються зі збиранням урожаю, в середу, 8 червня, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% торішніх площ. У рамках програми пільгових кредитів 5-7-9 для підтримки сільськогосподарських товаровиробників банки видали 38,5 млрд грн. З них – 24 млрд грн за програмою державних портфельних гарантій.

“Тепер розпочинаємо підготовку до збирання врожаю. І розуміємо основні виклики, які стоять зараз перед аграріями”, – зазначив прем’єр.

По-перше, необхідність вивезення врожаю. Мінінфраструктури опрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів у нас залишається 23,5 млн тонн зернових та олійних культур. Друге – збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ з огляду на міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги зберігання на 10-15 млн тонн. По-третє, забезпечення пального для аграріїв.

“Під час наради дав завдання профільним міністерствам і ВДА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збирання врожаю. Уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію. Тепер мають не менш успішно провести жнива та збирання врожаю”, – додав прем’єр.