Червоний промінь

Експорт пшениці спростили – Кабмін скасував ліцензії

Продаж до інших країн окремих зернових культур стане простішим. Кабінет міністрів України виключив пшеницю з переліку товарів, для яких потрібна обов’язкова ліцензія. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства сьогодні, 8 липня.
 
Постанова від 1 липня № 759 “Про внесення змін до Додатків 1 та 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1424” набрала чинності сьогодні. Вона передбачає зміну переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотам. “Згідно з Постановою, пшениця та суміш пшениці і жита (меслин) виключені з переліку товарів, обов’язкових до ліцензування”, – зазначили у відомстві.

Крім того, скасовано заборону на експорт та введено ліцензування на овес. Водночас Постановою вводиться заборона на експорт мінеральних або хімічних, азотних добрив. 

В умовах воєнного часу в країні вдається потроху відновлювати аграрно-промисловий експорт. За даними Українського клубу аграрного бізнесу, за червень Україна експортувала 2,7 млн тонн продукції АПК альтернативними шляхами – на 30% більше, ніж у травні.