Червоний промінь

Пункти Незламності: прихисток для всіх

 

    Окупанти будь-що намагаються залишити українців без світла, тепла та води, але нас не зламати.  По всій Україні обладнано Пункти Незламності – це місця безпеки під час тривалого (понад 24 години) відключення електроенергії. У Пункті можна зігрітися, приготувати чай, підзарядити мобільні телефони, павербанки.

У Запорізькому районі Пункти Незламності обладнані у всіх адмінбудівлях, закладах освіти та культури, а також у приміщенні Запорізької РВА.

У місті Запоріжжі з’явився пересувний “Пункт Незламності”, його презентували рятувальники ДСНС. Як повідомили у ГУ ДСНС у Запорізькій області, цей пункт не стоїть стаціонарно на одному місці. Він може за короткий час переїхати до будь-якої точки регіону. Всередині пункту є генератор для забезпечення електроенергії, супутниковий Інтернет, зарядні пристрої для гаджетів, аптечки, чайники, чай та продукти швидкого приготування. Тобто люди можуть там зарядити телефон, випити гарячий чай або просто зігрітися. Крім того, у пересувному “Пункті незламності” обладнано куточок матері та дитини. З тваринкою теж можна прийти – тут є для них корм та вода.  

    З початку функціонування Пунктів Незламності у них уже отримали допомогу тисячі запоріжців. Свою актуальність вони виявили з перших днів, коли почалися відключення електроенергії. Нагадаємо, що у грудні стався нетиповий випадок, коли співробітники ДСНС врятували життя людині в одному із запорізьких Пунктів Незламності. Надали першу медичну допомогу ,  викликали невідкладну швидку допомогу, яка терміново його доставила в лікарню.

 

 

 

Прихисток для 400 людей

Один із “Пунктів Незламності” в територіальній громаді Запорізького району функціонує на базі місцевого соціального закладу. Як розповіли керівники території, пункт розрахований на 400 осіб. Він забезпечений питною водою, дитячим харчуванням, генератором. Є окрема кухня та санвузол. Нещодавно туди завезли матраци, спальні мішки та ковдри. Опалюється приміщення за допомогою твердопаливного котла. 

 

–        Наші “Пункти Незламності” облаштовані меблями та спальними місцями. Є й окремий ігровий куточок для дітей. Також відвідувачі зможуть попити гарячий чай, якщо буде необхідно, ми й нагодуємо. Зокрема, у нас є обігрівачі та генератор. Сюди приходять люди, щоб зарядити свої гаджети, коли в нашому населеному пункті вимикають світло, – розповіла директорка “Центру культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму” Світлана Моісеєва.

Пункти Незламності довели свою доцільність і слугують затишним прихистком для людей у критичний час.

Цей матеріал створено в рамках проєкту «Сила місцевих медіа – для посилення згуртованості українців», що реалізується Громадською спілкою «Українська Асоціація Медіа Бізнесу» у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу».

Наталія Стіна.