Червоний промінь

Закарпатець М. Деревляник відзначив своє 106-річчя і розповів про секрети довголіття

Про це повідомляє Ужгородська міська рада у Facebook.

Микола Яношович народився 22 жовтня 1917-го в угорському місті Кобо. Жив за п’яти держав, під час Другої світової війни був телеграфістом, вивчив азбуку Морзе. Тому після демобілізації влаштувався на роботу в органи зв’язку в Хусті, а потім в Ужгороді, куди переїхав у 1952 році, був головним касиром центрального відділення міської пошти.

“Пошта стала справою його життя. У трудовій книжці Миколи Деревляника — понад 70 записів про заохочення та нагородження за плідну й чесну працю. Навіть після виходу на заслужений відпочинок працював, щоб передати свій досвід молодому поколінню, згадують колеги з “Укрпошти”, — йдеться у повідомленні.

У чому секрет довголіття українця

Пенсіонер живе сам протягом 38 років після того, як померла його дружина. Він самостійно собі готує, прибирає і пере одяг не в машинці, а вручну.

“Я не перегодувався, я не перепився, не зловживав своїми органами. Тому вони тепер вдячно дають мені віддачу. Я їх беріг, настав час для них берегти мене. Жоден орган не скаржиться мені, що ти, дідусю, якось не так ведеш себе, як я заслуговую”, – розповів довгожитель.

Коли Миколі Деревлянику було 90 років, він ходив у гори. Там мешкав у наметі кілька тижнів. Тоді ж самостійно майстрував столи, лавки та копав колодязі.

“Я така людина, що тут нічого боятися. Ти не ображай природу і вона тебе не ображатиме. У кожній криниці свій смак. І не далеко. Один більше у мене і той найулюбленіший, є менше. І в ньому інший смак”, – зазначив він.

Зараз дідусь ходить із паличкою, у нього їх кілька штук. За словами дочки, її батько перший довгожитель у сім’ї.