Червоний промінь

Сенс життя Надії ХОРОШУН

…Ще під час навчання в школі Надійці Хорошун в одній з прочитаних книжок зустрілася фраза, яка змусила її замислитись. Там були слова: «Життя не повинно бути складним. Воно має бути щасливим». І вже тоді дівчина вирішила для себе, що докладе максимум зусиль, щоб її життєвий шлях став саме таким.
1969-1979 роки. Успішне навчання в школі Надя поєднувала із заняттями у вокальному гуртку, співала в хорі, була організатором цікавих заходів у класі. Навіть зараз підтримує зв’язок з однокласниками, кожні п’ять років разом зі шкільними подругами влаштовують вечори-зустрічі.
1979-1984 роки. Саме вони залишили найбільш яскраві спогади: навчання на фізико-математичному факультеті в педагогічному інституті, практика, студентські загони, робота в піонерському таборі. А ще – мандрівки по Хортиці, походи у кінотеатри на перегляд нових фільмів, вечори відпочинку на факультеті. І завжди Надія була серед найбільш активних студентів.
У 1984 році в житті Надії Вікторівни сталися відразу дві важливі події: отримала диплом Запорізького педагогічного інституту (зараз – Запорізький національний університет). Почала працювати вчителем математики в Малокатеринівській школі, потім додалося й викладання фізики. А коли у 2009 році школа набула статусу гімназії, адміністрація навчального закладу запропонувала перспективному педагогу посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Вже 12 років педагог успішно справляється зі своїми посадовими обов’язками, викладаючи фізику і астрономію.
В гімназії «Мрія» вона відповідає за науково-методичну роботу, проводить для колег-вчителів тренінги, семінари, «круглі столи» та ділиться досвідом своєї роботи. А поділитися їй дійсно є чим. Адже вона – вчитель вищої категорії, вчитель-методист, активна учасниця виставки педагогічних досягнень «Освіта Запорізького краю». Залучає до пошуково-дослідницької роботи Н.В. Хорошун не тільки вчителів, але й учнів. Її вихованці – учасники й переможці районних, обласних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів «Левеня», «МАН-Юніор», «Зелена планета».
Якось, готуючись до традиційного в гімназії «Вогника», присвяченого Дню вчителя, старшокласники брали інтерв’ю у вчителів. Запитали вони і у Надії Вікторівни: «Для вас учитель – це робота чи захоплення?». Вона відповіла: «Школа – це моє життя, а ще й захоплююча робота».
І педагог дійсно не покривила душею. Вона любить ділитися своєю посмішкою як з колегами, так і з учнями, при спілкуванні дотримується доброзичливого тону, вміє уважно вислухати, дати слушну пораду. На уроках завжди мотивує учнів, спонукаючи їх замислитись над проблемними питаннями.
Надія Вікторівна – любляча та турботлива матуся. Вона переймається проблемами своїх вже самостійних дітей – Лізи та Вані, намагається допомагати порадами, а як дозволяють можливості, то й матеріально.
У професійної викладачки є мрія: побувати в мальовничих куточках не тільки рідної країни, але й за кордоном. Карантинні обмеження поки що заважають втілити це в життя. Тому поки що вона влаштовує собі віртуальні екскурсії містами і країнами, до музеїв та на виставки. Такі години відпочинку піднімають настрій і налаштовують на позитив.
А минулого року Надія Вікторівна, за порадою своєї колишньої учениці, під час карантину почала виготовляти (для душі!) ляльки-мотанки. Зізнається, що отримує естетичну насолоду та задоволення від самого процесу виготовлення і навіть якийсь душевний спокій. Зрозуміло, що кожен мріє про щастя і для кожного воно своє. Надія Вікторівна бачить його в роботі, спілкуванні, в своїх дітях, захопленнях. Просте жіноче щастя, яке вона сама й запрограмувала ще в юнацькі роки…
22 листопада Н.В. Хорошун виповнилося 60 років. Колеги сердечно привітали ювілярку з ювілеєм, сказали багато теплих і щирих слів вітань та побажань. А поздоровлення продовжуються. Віримо, що попереду у Надії Вікторівни ще багато щасливих миттєвостей, днів і років. Жінка, яка мріє про щастя і своїм життям створює його, обов’язково буде щасливою.
З ювілейним Днем народження шановну Надію Вікторівну щиро вітають колеги, Районна організація профспілки працівників освіти, відділ освіти Кушугумської громади! Здоров’я Вам, усіх радощів земних!

Колектив Малокатеринівської
гімназії «Мрія».