Червоний промінь

Душевний ювілей Анатолія ПРОКОПЕНКА

Минулих вихідних на подвір’ї Прокопенків під веселі мелодії баяна Василя Федосійовича Пластуна лунали вітальні пісні. Їх виконували учасники художньої самодіяльності: Н.Герман, Л.Пузь, завідувачка ЦД Н. Філякіна та бібліотекар О. Кравченко. Привід був вагомий: з 80-річчям вітали душевного, чуйного, життєрадісного, чудового мешканця с. Лукашеве Анатолія Івановича Прокопенка.

Народився він в 1941-му, в родині став п’ятою дитиною. Дитинство припало на непростий для тодішньої країни період. За тиждень після появи на світ ювіляра Лукашеве окупували німці. Батькові Івану так і не судилося дізнатися про народження сина, адже в перших рядах пішов на війну. Мати Марія страшенними зусиллями змогла зберегти в окупації усіх дітей: Івана, Ліду, Марусю, Трохима та нашого Анатолія. Жінка дуже переймалася, аби ніхто не дізнався, що її чоловік –  червоноармієць.

Після визволення села хлопець ще довго бігав на край села виглядати батька з війни. Натомість довелося отримати жахливе повідомлення про його загибель. Для Марії ж колгосп по закінченні війни побудував житло як для багатодітної солдатської вдови.

Закінчивши Лукашівську школу, Анатолій пішов працювати в колгосп різноробочим. Під час тяжкої праці в нагоді стали знання, здобуті на курсах водіїв від військкомату. Тут і відбулася щаслива зустріч чоловіка та колгоспної доярки Галини, з котрою згодом він побрався. Пізніше відслужив три роки в армії. Далі – робота водієм в Центрі льотної підготовки, якій наш ювіляр присвятив решту свого життя аж до виходу на пенсію.

За 60 років спільного життя подружжя виховало двох дітей – Анатолія та Лілію, а також дочекалися двох милих онучок.

Коли ми вітали дорогого ювіляра, бачили сльози радощів на його очах. Це і не дивно, оскільки будь-яка кругла дата – гарна нагода пригадати всі життєві успіхи, що має людина. Тож бажаємо шановному Анатолію Івановичу міцного здоров’я, довгих років життя, сімейного благополуччя, побільше хороших емоцій і головне – щоб рідні завжди були поруч. З ювілеєм!

Наталя ГЕРМАН,

учасниця колективу «Смерічка»

Лукашівського ЦД.