Червоний промінь

ВООЗ занепокоєна новим штамом COVID-19 Омікрон

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала новий штам коронавірусу Omicron та кваліфікувала його як такий, “що викликає занепокоєння”. Про це йдеться в повідомленні пресслужби установи.

В організації підкреслили, що новий штам має велику кількість мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння. Про нього вперше повідомили ВООЗ з Південної Африки 24 листопада.

“Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом у порівнянні з іншими, що викликають занепокоєння. Число випадків цього варіанту, мабуть, збільшується майже у всіх провінціях Південної Африки”, – йдеться в повідомленні ВООЗ. Він також був ідентифікований в Бельгії, Ботсвані, Гонконгу та Ізраїлі

В організації додали, що ПЛР-тест не виявляє ні один з генів нового штаму.

“Кілька лабораторій вказали, що в одному широко використовуваному ПЛР-тесті один з трьох цільових генів не виявляється (так зване випадання s-гена або відсутність мети S-гена), і тому цей тест можна використовувати як маркер даного варіанту до підтвердження секвенування. При використанні цього підходу даний варіант виявлявся швидше, ніж попередні сплески інфекції, що дозволяє припустити, що цей варіант може мати перевагу в зростанні”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що ВООЗ проводить ряд досліджень і продовжує проводити оцінку цього варіанту.