Червоний промінь

Смерть від сказу у Запоріжжі

За майже 5 місяців поточного року в Заводському, Шевченківському та Вознесенівському районах Запоріжжя були зафіксовані випадки сказу у домашніх тварин. 17 запоріжців контактували з хворими тваринами, ще майже 600 людей звернулись до медиків з ослиненням, подряпинами, укусами тварин, які мали ознаки хвороби.

Цього року динаміка захворювання не суттєво відрізняється від минулих років. Втім, після початку повномасштабного вторгнення почалась міграція невакциновані тварини з зони бойових дій до Запорізького району.

– Ситуація з розповсюдженням сказу погіршується. Тому запоріжцям, особливо дітям, слід бути обачливими у контактах із безпритульними тваринами, – зазначив Тарас Тищенко, гендиректор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Нині всі лікарні міста, що надають антирабічну допомогу, забезпечені препаратами для лікування цієї хвороби.

Водночас посадовець зазначив, що у квітні цього року була зафіксована смерть від сказу у Запоріжжі. Жінка приїхала до міста з Дніпропетровської області.

– Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна тварина, негайно зверніться до лікаря. Зволікання може коштувати життя, – підсумував Тищенко.