Червоний промінь

Чи зможуть мешканці Запорізького району отримати “доступні ліки” з 1 липня за паперовим рецептом?

З 1 липня лікарські засоби за програмою реімбурсації «Доступні ліки» будуть відпускатися лише за електронним рецептом..

Виняток – паперовий рецепт у рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я України, з початку повномасштабної війни для спрощення доступу до ліків за програмою «Доступні ліки» пацієнти мали можливість отримувати їх і за паперовими рецептами.

Нині лікарі й аптеки на більшості території України мають можливість працювати з е-рецептами, тож для них повертається норма відпуску лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Для тимчасово окупованих, прифронтових і територій, де ведуться активні бойові дії, залишається можливість використання паперового рецепта в рамках цієї програми.

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні.

Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Знайти аптеку з «доступними ліками» допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безоплатні.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».