Червоний промінь

Спасибі за Україну! Держава святкує надважливий День ЗСУ

Із 24 лютого цього року Збройні сили України захищають від агресії РФ не лише Україну, а й весь цивілізований світ. Сталеві воїни відбивають атаки окупантів, проводять успішні наступальні операції, поволі змушують орків іти з зайнятих територій. Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають День ЗСУ.

Свято стало особливо актуальним після повномасштабного вторгнення Росії. Українці вітають не лише військових, а й одне одного, адже це свято – ще один символ національної єдності.

До своїх колег по захисту Вітчизни в цей день звернувся головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він наголосив, що гордий очолювати українське військо в цей складний час і служити своїй державі пліч-о-пліч із ними. Дорогі солдати, сержанти й офіцери, працівники і ветерани Збройних сил! Сердечно вітаю із днем ЗСУ! Я вірю в кожного з вас і в нашу Перемогу. Всім, хто в строю – сил і стійкості, натхнення і радості, переможного миру”, – написав Залужний в своєму Telegram-каналі.

Президент України Володимир Зеленський 6 грудня відзначив на Донбасі. Він прибув із робочим візитом до міста Слов’янськ на Донеччині. В своєму вітальному ролику він підкреслив, що вже традиційно зустрічає День ЗСУ на передовій з українськими бійцями. За його словами, на Донбасі зона бойових дій стала більшою, а боротьба – важчою. Але незмінною лишається відвага Збройних сил, сказав Зеленський. “Хтось назвав себе другою армією світу, проте всі бачать, у кого перше місце. Сьогодні не лише День ЗСУ, а рік ЗСУ, час ЗСУ. Час, коли всі бачать, хто такі українські захисники та захисниці”, – впевнений верховний головнокомандувач.

В Офісі Президента в свою чергу потішили символічною подією, яка відбулася сьогодні, в День ЗСУ. Вдало завершився черговий обмін полоненими в форматі “60 на 60”. В Україну повертаються 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів, серед яких дві жінки. Про це повідомив голова ОП Андрій Єрмак. На Батьківщину з російського полону їдуть воїни Збройних сил, Нацгвардії та Держприкордонслужби. 34 з них – це оборонці Маріуполя, з їхнього числа 14 захищали “Азовсталь”. Є поранені, яким нададуть всю необхідну допомогу, запевнив Єрмак.

З самого початку російського вторгнення вони на варті. Ряди військових поповнилися сотнями тисяч звичайних чоловіків та жінок, хто зараз захищає Неньку. Вдалі бойові операції не дозволили ворогу пройти далеко вглиб країни. Деокуповані території Херсонщини, Харківщини та ще понад тисяча населених пунктів вже дочекалися наших. Далі Україна обов’язково повернеться в Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь, Генічеськ, Донецьк, Луганськ, Крим – всюди, де її тимчасово немає, але де її шанують та плекають. І все це станеться завдяки надійним українським Захисникам і Захисницям, найкрутішим Героям і Героїням. Зі святом, незламні воїни! Слава ЗСУ! Слава Україні!