Червоний промінь

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

З 1 жовтня в Україні має запрацювати нова процедура взяття жінок на військовий облік. Разом з тим, загальна мобілізація, яка триває через війну з РФ, показала, що на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість з них обіймають посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів. Про це повідомила пресслужба Генштабу.

Досвід розгортання військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, розповіли в Генштабі. “На даний час у ЗСУ залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій. Наразі у Генеральному штабі ЗСУ дійшли висновку, що нині в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість панянок на військовому обліку. Тому було опрацьовано пропозиції щодо взяття на військовий облік жінок лише за їхньою згодою”, – зазначено в повідомленні. 

Крім того, також розглядається питання, що включення жінок до військового обліку розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в Україні.