Червоний промінь

Видачу повісток на вулиці можуть заборонити – петиція набрала голоси

Петиція з проханням заборонити видавати повістки на блокпостах, заправках та загалом на вулиці набрала свої 25 тисяч голосів. Відповідні дані опубліковано на сайті Президента. Тепер, згідно з процедурою, петицію має розглянути президент України.

Автор документа Ігор Нерозя зазначає, що зараз є багато бажаючих людей, які моралізовані, мають бойовий досвід, але не можуть вступити на службу, бо “багато де набрали людей саме на вулицях, які не мають досвіду та/або достатнього бажання воювати, що робить оборонний потенціал менше”. “Також, користуючись відсутністю інформації про черговість, зараз зустрічаються порушення в процесах видачі повісток, коли вони були без прізвищ підписані з печатками й заповнювали вже на місці. Все частіше можна почути про випадки, коли людей забирали прямо з черг до АЗС, що також не дуже законно”, – пише Нерозя в зверненні. Натомість він закликає вручати повістки лише у військкоматах. 

Проте в Центрі протидії дезінформації при РНБО раніше уточнювали, що отримати повістку не дорівнює вирушити на фронт. На цьому етапі визначається дата та час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Насамперед виклик у військкомат здійснюється для перевірки даних громадянина та визначення його придатності до служби.