Червоний промінь

Відключити ЗАЕС неможливо – Енергоатом

Відключити Запорізьку АЕС окупанти не зможуть, хоча й часто цим погрожують. Про це сказав голова НАЕК Енергоатом Петро Котін в ефірі всеукраїнського телемарафону “Єдині новини”. Наразі персонал станції працює під тиском окупантів, але її відключення неможливе.

“Багато експертів зараз спекулюють на тому, що відбувається на ЗАЄС.  На сьогодні відключення станції неможливе. Якщо вони поставлять весь персонал під дуло зброї, то можуть, як терористи, змусити працівників вимкнути станцію, але це буде актом ядерного тероризму. Тому що разом з відключенням станції будуть зупинені всі насоси, які охолоджують активні зони реактора, їх там шість штук. Звичайно, це призведе до ядерної катастрофи, тому ми не вважаємо це можливим. І персонал буде до останнього робити так роботу, щоб блоки працювали безпечно, а це означає, що вони працюють на енергосистему України”, – наголосив він.

Нагадаємо, у п’ятницю, 3 червня, ГУР МОУ заявило, що на Запорізькій АЕС склалася критична ситуація щодо забезпечення стабільної та безпечної роботи станції, оскільки на підприємстві практично немає запчастин та витратних матеріалів.


Запорізьку АЕС із 4 березня 2022 року контролюють російські загарбники. Також під окупантами місто-супутник АЕС – Енергодар. Під час захоплення станції загарбники відключили онлайн-моніторинг, щоб приховати свої дії від МАГАТЕ. У Європейському Союзі закликають Росію повернути Україні контроль над ЗАЕС.