Червоний промінь

В Запоріжжі вулицю Лермонтова перейменували на честь В’ячеслава Зайцева

Вчора, 12 жовтня, в Запоріжжі відбулась сесія Запорізької міської ради (ЗМР). Депутати Запорізької міської ради прийняли рішення про перейменування вулиці Лермонтова на честь видатного запорізького “кіборга” В’ячеслава Зайцева, котрий загинув на Донеччині на початку жовтня. Про це розповів секретар ЗМР, т.в.о. мера Анатолій Куртєв, передає місцеве видання “Перший Запорізький”.

Відомо, що видатний запорізький “кіборг”, історик, громадський діяч, двічі депутат міської ради В’ячеслав Зайцев героїчно загинув 5 жовтня під час виконання бойового завдання у Донецькій області. У 2014 році співробітник Національного заповідника “Хортиця” пішов боронити країну від російського ворога у складі 79-ї аеромобільної бригади, був у найгарячіших точках Донбасу, серед яких – Донецький аеропорт. Після двох ротацій повернувся додому, зайнявся громадською, політичною та науковою діяльністю. Зокрема, займався питаннями захистом прав ветеранів АТО. А 23 лютого, за день до початку повномасштабного російського вторгення, під час засідання міської ради Зайцев повідомив, що отримав повістку й буде рік служити у бойовій частині ЗСУ.

На сесії вшанували пам’ять загиблого на фронті героя та одностайно підтримали перейменування однієї із запорізьких вулиць на його честь, сказав Куртєв. На додачу депутати надали загиблому захиснику звання “Почесний громадянин міста Запоріжжя” (посмертно).

Чиновники на засіданні розглянули й бюджетні питання. Зокрема, майже 29 млн грн було виділено на придбання нового обладнання для КП “Водоканал” і концерну “МТМ”. На поповнення резерву ремонтних матеріалів, які використовуються для ліквідації наслідків російських обстрілів, спрямували понад 11,7 млн. Більше 14 млн скерували на ремонт трансформаторних підстанцій, ліній електропередач, будинків та низку інших потреб. 

Також були внесені зміни до бюджету щодо виділення фінансової допомоги на поховання запоріжців, які загинули внаслідок рашистських атак на Запоріжжя.