Червоний промінь

В міській мерії хочуть, аби вартість проїзду підвищила ЗОВА. Старух каже, що це незаконно

Підвищення вартості проїзду в Запоріжжі – одне з найболючіших питань для містях станом на сьогодні. Особливо на тлі недавнього протесту маршрутників, більшість з яких 20 травня відмовилися виходити на роботу. Тоді вибухнув транспортний колапс, який не дозволив містянам вчасно дістатися на власні місця роботи. Наприкінці минулого місяця управління транспорту затвердило подорожчання проїзду до 13 грн. Далі питання передали на розгляд обласної військової адміністрації.

Сьогодні, 2 червня, в ЗОВА прокоментували правомірність такого прохання мерії. Губернатор області Олександр Старух послався на ст. 28 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”. Стаття стверджує, що встановлення тарифів на перевезення пасажирів у Запоріжжі – це компетенція Запорізької міської ради. Розглядати таке питання ЗОВА мала б повноваження, якщо б місто опинилося в окупації. Оскільки наразі Запоріжжя повністю підконтрольне Україні, то і мерія має вирішувати, якими будуть ціни на проїзд.

“Вважаю, що підвищення цін на проїзд в транспорті загального користування має бути насамперед економічно обґрунтованими. Але в будь-якому випадку головне – турбота про людей. Треба приймати виважене оптимальне рішення. Наша спільна мета – не допустити перебоїв в логістиці для запоріжців. Ціна за проїзд має бути доступною”, – наголосив Олександр Старух.

Зараз проїзд на маршрутках коштує 8 грн (до Бабурки – 10 грн). Комунальний транспорт на час воєнного стану надає свої послуги безкоштовно.