Червоний промінь

Про водозабезпечення Широківської громади та новий парк у Володимирівському

Водозабезпечення завжди було головною проблемою території Правобережжя Запорізького району. Широківська громада прийняла старе, занедбане водогосподарство, зношеність мережі сягає від 60 до 95%. Часті проблеми з поривами, і як результат – відсутність води в оселях – викликали постійне невдоволення мешканців. «Залатування» дірок у старих трубах не вирішувало проблему. Тому після передачі Обласним водоканалом усієї мережі Північно-групового водогону на баланс Широківської громади, до вирішення проблеми підійшли грунтовно. Що нині зроблено, розповідає Широківський сільський голова Денис Коротенко.

– Зараз продовжується реконструкція головної водної артерії нашої громади – Північно-групового водогону, який побудований у 50-х роках минулого століття. Мережі більше 70 років, і за увесь час такої масштабної реконструкції, як зараз, він не зазнавав. Триває будівництво насосної станції на межі громади і Запоріжжя. Дві гілки цього водогону будуть вестись через трасу Запоріжжя-Дніпро до села Лукашеве. Без цього водогону розвиток водопостачання в громаді неможливий, це єдина водна артерія, яка забезпечує села водою. Зараз втрати на старому водогоні 50-60%. Тобто якщо ми отримуємо літр від міськводоканалу, то до споживача доходить 400-500 грамів води. Металеву трубу можна пальцем проткнути, вона тримається тільки за рахунок землі. Свого часу труби прокладали які завгодно – з чавуну, сталі, залізобетону. Зараз пластикові.

Загальна довжина мережі – 19 кілометрів, роботи виконано на 85%. Після реконструкції водою будуть безперебійно забезпечені населені пункти, які мають центральне водопостачання. Проєкт реалізується за рахунок державної субвенції, вартість робіт – близько 126 мільйонів гривень. Широківська громада виграла конкурс і отримала державне фінансування.

На околиці Бородинського мікрорайону Запоріжжя буде побудовано нову насосну станцію, звідси Північно-груповий водогін бере свій початок.

– Саме у цій точці ми будемо брати воду у міськводоканалу і далі по нових трубах доставляти до наших сіл, – уточнює заступник голови Дмитро Свіркін. – Для того, щоб не було незручностей, пов’язаних з відсутністю води, тимчасово буде побудований так званий «байпас», який обходить нашу нову насосну станцію, – ми повністю закриємо стару гілку, відкриємо нову – вода піде по обхідній системі. А після будівництва нової станції просто переключимо воду і все.

– Села, які зараз потерпають без води, Дніпрельстан, Малишівка, Лукашеве, матимуть її в повному обсязі. Населені пункти Веселе і Петропіль сьогодні отримують воду двічі на тиждень, новий водогін забезпечить їх водою щоденно. Також з’явиться можливість провести воду у Широке та інші села, де її немає. Мені важко пояснити, чому стільки років ще до утворення Широківської громади села біля Дніпра не мали централізованого водопостачання. Для нас вода в пріоритеті, це базова потреба, вона повинна бути у всіх кожного дня, кожної хвилини. Тому ми працюємо в цьому напрямку вже багато років і дуже багато коштів на це витрачаємо, – наголосив голова громади Денис Коротенко.

Тризуб зроблений із металу «Азовсталі»!

Цікавою локацією для журналістів став новий, красивий парк у селі Володимирівське. За словами мешканки села, яка нещодавно повернулася з-за кордону і дуже зраділа позитивним змінам у громаді: «Ми шукали комфорту і затишку в Європі, але, я бачу, що Європа прийшла до нас!»

– Це перший такий сквер у Широківській громаді, його побудували торік, зараз тривають роботи над облаштуванням: встановлені лавки, розбиті клумби, газони, посіяна трава, висаджуємо дерева. Працюємо над проєктом Монументу загиблим захисникам, який теж тут буде встановлено. Має бути розроблена загальна спільна концепція, адже патріотичні пам’ятники з’являтимуться й в інших селах громади, – розповів голова громади Денис Коротенко.

Люди часто запитують, чому Тризуб, встановлений в парку, ніби іржавий, хіба не можна його пофарбувати? Відповідаю: можна. Але Тризуб зроблений із металу «Азовсталі», це остання партія цієї сталі. Тому символічно залишити пам’ятний знак у первозданному вигляді.

Слід наголосити, що Широківська громада постійно підтримує Сили Оборони України, у минулому році на потреби захисників з бюджету було перераховано близько 140 млн. грн. І ось нещодавно, на останній сесії з бюджету сільської ради було виділено 2 млн.грн на дрони ЗСУ.

Наталія СТІНА.

Фото автора