Червоний промінь

Після війни в Україні доведеться міняти безліч електромереж

Після завершення війни в Україні доведеться повністю змінювати значну частину електричної мережі. Про ситуацію із пошкодженням електромереж в ефірі телемарафону розповів гендиректор ДТЕК Мережі Олександр Фоменко, передає видання “Кореспондент”.
 
Причина в тому, що багато пошкоджених під час бойових дій електромереж не підлягають ремонту, і єдиний вихід – лише будувати їх наново.
 
“Потрібно провести повне обстеження мереж по країні. Зараз наші бригади проводять аварійно-відновлювальні роботи, основна мета яких – подати напругу до споживачів. А потім оцінюватимемо, скільки мереж пошкоджено, скільки мереж потрібно будувати нових, скільки реконструювати. Досить багато мереж пошкоджено, які не підлягають аварійному відновленню, а потребують нового будівництва”, – сказав він.
 
Приміром, наразі аварійні бригади ДТЕК на Донеччині щодня підключають до електропостачання від 15 до 20 тисяч споживачів.
 
В Запорізькій області зараз теж непроста ситуація з енергопостачанням. Протягом минулої доби внаслідок активних бойових дій в мережах ПАТ “Запоріжжяобленерго” з’явилися нові пошкодження та збільшилася кількість відключень. Зокрема, через ворожі обстріли були знеструмлені 2 132 родини у м. Пологи та 113 домівок на Оріхівщині. Станом на 7:00 18 червня у 78 населених пунктах Запорізької області без енергопостачання залишається 23 381 споживач. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж аварійно-відновлювальні роботи не проводилися.