Червоний промінь

“Мрія” жива завжди. Україна почала будувати новий Ан-225

Український літак “Мрія”, який був знищений російськими терористами на початку вторгнення, вже почали відбудовувати. Про це повідомив гендиректор ДП “Антонов” Євген Гаврилов, передає видання “Дзеркало тижня”. За його словами, роботи вже виконані на 30%, вони ведуться у секретному місці. Вартість конструювання оцінюють у 500 млн євро.

Другий Ан-225 буде забезпечений як новими деталями, так і частинами літака, що постраждав, розповів Гаврилов. Зібрати гроші допоможе міжнародний аеропорт Лейпциг/Галле в Німеччині. Саме тимчасово базується авіакомпанія “Антонов”. Окрім цього, туди часто літала “Мрія”. Наприкінці року там відбудеться виставка, на якій покажуть фото найбільшого літака у світі, зруйнованого окупантами.

Перший Ан-225 “Мрія” було знищено 27 лютого. Його спалили під час повітряної атаки з боку військ РФ на територію аеропорту Гостомель. Служба безпеки України розслідує обставини знищення повітряного транспорту. На даний час слідство встановило, що посадовими особами ДП “Антонов”, незважаючи на застереження державних органів, не було вжито належних заходів задля збереження літака.