Червоний промінь

Фантазії ротангової майстрині Анастасії КОСУХІНОЇ

Скільки виробів за останній рік повномасштабної війни сплела Анастасія Косухіна – годі злічити. Але кожен виріб вона пам’ятає. Бо кожен із них – ексклюзивний, жоден не повторюється. Вона відкрила для себе задоволення творчості та втілила свої ідеї у життя. 

Анастасія стверджує, що ці вміння перетворять домашній інтер’єр, додавши в нього не тільки функціональні аксесуари, а й унікальні витвори мистецтва, створені власними руками. Вони зможуть подарувати рідному будинку неповторний шарм та природну естетику. І кожна зроблена корзина чи кашпо буде втіленням особистого стилю. 

Спочатку це була, так би мовити, гра з матеріалом. Я щодня ближче знайомилася з цим ремеслом. Пробувала плести вироби й одразу роздаровувала їх друзям та рідним. Трохи згодом ця справа так мене захопила, що стала дедалі більше їй віддаватися. Так моє хобі тісно переплелося з основною роботою. Я працюю вихователем у дитячому садочку «Пролісок». А як відомо, в дитсадку завжди треба щось творити своїми руками. У мирний час з дітьми виготовляли різні прикраси в групову кімнату. Займати свої руки роботою мені подобалося завжди. 

Так, це доволі непросте заняття, сидяча робота, вимагає неабиякого терпіння. Але мене це не зупиняє. А саме плетіння таких витворів допомагає поринути у політ творчої фантазії. 

Чому ротанг? Штучний ротанг – це полімерний матеріал. Зовні він не відрізняється від натурального. Має гладку і приємну текстуру. Надійний, стійкий до перепадів температури, вологостійкий, невибагливий до догляду. Плетіння з ротангу дає змогу зробити естетичні, красиві предмети інтер’єру, як-от: горщики для квітів, хлібниці, гнізда, скрині, корзини для фруктів та овочів, корзини для білизни та зберігання зонтів, пледів та подушок, виготовлення садових меблів, – говорить Анастасія.

І хоч зараз садочки зачинені – Анастасія повністю поринула у виховання сина-школяра. Кожну вільну хвилину намагається прожити з користю. Щодня біжить допомогти дівчатам-волонтеркам, які, не перестаючи, плетуть камуфляжні сітки на фронт. Тож окрім вплетеного ротангового матеріалу в кашпо, вплітає захисну стрічку, і заспокоює себе тим, що маскувальна сітка неодмінно вбереже життя на «нулі». Бо Настя з оптимізмом вірить у перемогу нашого народу над скаженими росіянами. 

Наші невеличкі жіночі історії постійно розповідають про те, що Путін не може надломити сильний дух українського народу. Незважаючи на більш ніж два роки безперервних атак з боку Росії, мешканці Новомиколаївщини продовжують вірити, що вийдемо переможцями з жорсткої війни проти нас. 

                                                                      Катерина Заварзіна