Червоний промінь

Видання зі світовим ім’ям назвало Україну країною року

Героїчно захищаючись від агресора, українці знайшли нове почуття державності. Саме так авторитетне видання The Economist описало наше суспільство, проголосивши Україну країною 2022 року. Слова зі статті про незламну державу, яка розвінчала міф про “другу армію світу”, наводить інформагентство УНІАН.

Журналісти The Economist поділилися, що в звичайний час країну року вибрати важко. Але в 2022 році вибір був настільки очевидний вперше, відколи газета почала називати країни року в 2013.

The Economist виділив кілька якостей українців. Найперше з них – героїзм. “Честь зазвичай дістається країні, яка, на наш погляд, найбільше покращилася за 12 місяців. Україна – незвичайний вибір, оскільки життя українців значно погіршилося після неспровокованого вторгнення Володимира Путіна в їх країну”, – зазначило видання.

Також у матеріалі звернули увагу на винахідливість ЗСУ. Воїни швидко помічали слабкості ворогів, підривали їх запаси пального і боєприпасів, швидко вчилися користуватися новою західною зброєю. Українські “спритні та адаптовані” підрозділи журналісти протиставили “напівсліпим” росіянам. Адже іноді вони навіть видавали власні позиції, телефонуючи по відкритих лініях, наголошується в матеріалі видання.

Окрім цього, виданню кинулась в очі стійкість українців. “Коли вдома немає води з-під крана, топлять сніг. Коли немає електрики – знаходять тепло і світло в кафе з дизельними генераторами або сплять в офісах, де вони працюють, у багатьох з яких зараз є бомбосховища. Жахи, які Путін продовжує завдавати їм, схоже, не вплинули на їхній бойовий дух”, – розхвалив український народ The Economist.

Завершується стаття думкою про те, що, протистоячи російському деспоту, українці захистили своїх сусідів і надихнули всіх пригноблених людей у світі. Саме тому “приклад українського суспільства в 2022 році був неперевершеним”, підкреслили автори тексту.