Червоний промінь

Українська делегація в ПАРЄ їде в світовий тур “по душу Путіна”

Державний тероризм РФ відносно України очевидний. Останні ракетні обстріли і ті, які Росія готує вже цього тижня, доводять це на справі. Російська влада зобов’язана відповісти за все це. Українська парламентська делегація у ПАРЄ наближає цей момент. Посадовці вирушають у світовий тур, щоб особисто слідкувати за створенням спецтрибуналу для президента РФ Володимира Путіна та його найближчого оточення. Про це йдеться на офіційному сайті партії “Слуга Народу”.

Відомо, що група чиновників прибуде з візитом у Північну Америку, Берлін, Париж і Лондон. Народна депутатка, очільниця постійної делегації України у ПАРЄ Марія Мезенцева підкреслила, що саме ці люди віддали наказ про напад на Україну. У міжнародному праві такі дії однозначно кваліфікуються як акт агресії. Тому жертви серед мирного населення не можуть перетворюватися на статистику, а за всі воєнні злочини РФ повинна бути притягнута до відповідальності. Світ уже робить у цьому напрямку важливі кроки, сказала чиновниця.

Парламентарка нагадала, що повномасштабний напад РФ у 2022 році – це не перший серйозний злочин Путіна та його оточення. “Війна проти України почалася у 2014-му році. До цього були і Молдова, і Чечня, і Грузія. Однак ми наполягаємо, щоб міжнародний трибунал сфокусувався саме на тих подіях, які відбулися в нашій державі після лютого. Що б не робили окупанти, ми бачимо, що план Путіна зазнав краху. Українці не здадуться, і цю зиму ми однозначно переживемо. А потім буде наша спільна Перемога з тими державами, які нас підтримують”, – наголосила народна депутатка.

Українська делегація таким чином вживає конкретних заходів у дусі нових міжнародних резолюцій. Так, 21 листопада Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал щодо агресії РФ проти України, а також визнала Росію державою-терористкою. Всі 30 країн Північноатлантичного альянсу підтримали пропозиції наших делегатів. Відповідну резолюцію направлено урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО.