Червоний промінь

ЗСУ отримали нові ракетні комплекси NASAMS

США передали Україні зенітно-ракетні комплекси NASAMS, призначені для протиповітряної оборони. Нове озброєння надійшло в розпорядження Збройних сил сьогодні, 25 вересня. Про це заявив глава держави Володимир Зеленський, повідомляє CBS. Новітні норвезько-американські ЗРК входили до пакету допомоги, оголошеного США 1 липня.

Зеленський подякував президенту США Джо Байдену та Конгресу країни за нову військову апаратуру. Однак одержаних систем все ще недостатньо для повного закриття повітряного простору від російських ракет, підкреслив президент. Тому він закликав Сполучені Штати та інших союзників активніше поставляти зброю для нашого війська.

ЗРК NASAMS – це розробка норвезької компанії Norwegian Kongsberg і американської Raytheon. Комплекс розроблений як заміна ЗРК Improved Hawk. Він призначається для протидії маневреним аеродинамічним цілям на середніх висотах. Випробування показали високу ефективність нового комплексу, зокрема, можливість протидії крилатим ракетам. Порівняно з Improved Hawk, завдяки впровадженню нових технологій, компактності і мобільності, розробники:

  • збільшили здатність супроводу і ураження цілей;
  • знизили час реакції системи та час підготовки системи до застосування;
  • зменшили кількість особового складу бойового розрахунку.

Висока уніфікація також дозволяє поєднувати NASAMS з іншими обладнанням та системами.