Червоний промінь

Жіночі купе від «Укрзалізниці»

«Укрзалізниця» в рамках тестового режиму запускає перші жіночі купе у потягах далекого спрямування. Про це йдеться на сайті компанії.

Продаж таких квитків відбуватиметься виключно у мобільному застосунку «Укрзалізниці». Для того, щоб отримати доступ до функції, достатньо оновити застосунок.

Поїзди з жіночими купе будуть відповідно марковані у застосунку, а посадка до таких купе буде дозволена виключно жінкам та дітям до 6 років. Вартість проїзду в жіночих купе не відрізнятиметься від звичайної, кількість квитків на одне замовлення так само обмежена чотирма.

Під час тестового періоду жіночі купе будуть доступні на 4 рейсах далекого сполучення, які є серед лідерів за кількістю зареєстрованих конфліктних випадків з початку року. Квитки у жіночі купе з’являться у продажі вже 30 червня. Йдеться про наступні напрямки:

  • №81 Київ – Ужгород;
  • №41 Дніпро – Трускавець;
  • №75 Київ – Кривий Ріг;
  • №15 Харків – Ясіня.

У 2010 році «Укрзалізниця» вже запроваджувала таку послугу, але тоді вона попиту не мала. Зараз жіночі купе запроваджують на тлі випадків насильства щодо жінок у поїздах. Експеримент зачепить не лише запровадження жіночих купе чи вагонів, але й загалом нових заходів безпеки. Це можуть бути тривожні кнопки, сигналізація в купе, відеоспостереження і посилене патрулювання, зазначають в компанії.