Червоний промінь

Зеленський затвердив День прав людини 10 грудня

Президент Володимир Зеленський установив щорічно 10 грудня відзначати в Україні День прав людини. Відповідний указ №854/2022 опублікований на сайті глави держави, передає “Укрінформ”. Зазначається, що рішення ухвалено “з метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов’язком держави” та “посилення консолідації українського суспільства”.

Голова держави вирішив заснувати свято на підтримку рішення Генеральної Асамблеї ООН про відзначення 10 грудня Дня прав людини, яке було прийнято 4 грудня 1950 року. В свою чергу організація почала святкувати його на честь ухвалення Загальної декларації прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо.

Окрім цього, в декларації згадане право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.