Червоний промінь

Водійські права збираються видавати з 16 років

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону № 8039 “Про внесення змін до деяких законів України щодо керування автомобілями”, згідно з яким водійські права українцям зможуть видавати з 16 років. Текст законопроєекту з’явився на офіційному сайті ВРУ. 

У разі прийняття документа, керувати транспортним засобом можна буде з 16 ​​років, але лише за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. Існує ще одна умова: автомобіль, яким керуватиме такий водій, повинен бути з автоматичною коробкою передач (категорії B). Якщо на автомобілі встановлено механічну коробку передач, то ними зможуть керувати лише особи, які досягли мінімум 17-річного віку.

Законопроєктом встановлюється, яким чином такі водії відповідатимуть перед законом за скоєні правопорушення. “У разі заподіяння шкоди іншій особі, неповнолітня особа несе відповідальність за таку шкоду. А саме, відповідає за заподіяну нею шкоду самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування заподіяної нею шкоди, ця шкода відшкодовується її батьками або піклувальником, якщо вони не доведуть, що збитки були завдані не з їхньої вини”, – сказано у проєкті.