Червоний промінь

В суспільстві почали набагато частіше говорити українською – дослідження

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну державна мова набула неабиякої актуальності. З 24 лютого майже 57% українців стали частіше спілкуватися або повністю перейшли на українську. Про це свідчить опитування, проведене компанією Gradus Research на замовлення “Суспільного” і за підтримки BBC Media Action, передає портал “Укрінформ”.

Зокрема, 42% українців стали спілкуватися українською більше. 14% громадян повністю перейшли на державну мову. Згідно з даними дослідження, жителі міст з населенням 50 тисяч і менше ще до повномасштабного вторгнення спілкувалися українською частіше, ніж великі міста. Тому збільшення їх спілкування українською не таке виражене, як серед жителів великих міст (54% проти 60% у великих містах). Водночас мешканці невеликих населених пунктів частіше за великі міста повністю переходять на українську. Так, 17% у містах менше ніж 50 тисяч перейшли на українську, а серед міст 50 тисяч та більше таких лише 11%, йдеться в повідомленні.

За допомогою мобільного додатку Gradus було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім захоплених територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України зазначеної вікової категорії за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.