Червоний промінь

“Укренерго” спростовує фейки про “повне знеструмлення областей”

Днями в інтернеті почали поширювати повідомлення від імені НАК “Укренерго” про “повне або часткове відключення світла в деяких областях”. Ця інформація не відповідає дійсності. Компанія попросила споживачів звернути на це увагу в своєму Telegram-каналі вчора, 17 листопада.

Низка сумнівних Telegram-каналах використовує логотип компанії “Укренерго” для фейкових публікацій. В них, зокрема, йдеться про повне або часткове знеструмлення країни. В офіційній заяві НАК наголосила, що не робила жодних подібних заяв, тож ця інформація неправдива. “Це один із можливих «вкидів» для того, щоб посіяти паніку серед українського населення, використовуючи при цьому наш логотип для вашої довіри”, – пояснили в “Укренерго”.

Енергетики порадили українцям перевіряти інформацію з Telegram-каналів та інших соцмереж на офіційних комунікаційних сторінках в інтернеті.

Проте після останніх обстрілів з боку РФ в Україні пошкоджено 50% об’єктів енергетичної інфраструктури. І якщо окупанти продовжать атакувати енергетику, планові й аварійні відключення електроенергії в Україні можуть стати частішими й довшими. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду.