Червоний промінь

Україна в жовтій зоні

Третя хвиля коронавірусу накриває Україну. Вся країна з 23 вересня перейшла у жовту карантинну зону. Таке рішення ухвалила Державна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив прем’єр Денис Шмигаль. З 00 годин 00 хвилин 23 вересня 2021 року по всій території країни оголошено жовту зону.
За добу, зокрема, в Україні виявлено 6 754 нові випадки COVID-19. Зокрема, захворіли 625 дітей та 125 медпрацівників. Госпіталізовано – 2 175 осіб; летальних випадків – 105; одужало – 2 095 осіб; здійснено тестувань за добу – 82 243. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (774), Дніпропетровській (556), Донецькій (460), м. Київ (456), Львівській (449) та Одеській (442) областях. У Запорізькій області – 305 випадків.

Які обмеження діють у «жовтій» зоні

Обов’язкове дотримання маскового режиму, а також соціальної дистанції у 1,5 метра. Забороняється:
– проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі;
– заповненість кінозалів та інших залів понад 50% місць;
– заповненість спортзалів і фітнесцентрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів;
– пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на місцях для сидіння.
Обмеження по часу роботи закладів відсутні. Слід зауважити, що в «жовтій» зоні громадський транспорт продовжує свою роботу у звичному режимі.

Школи, де вакциновано менше 80% працівників,зачиняються на карантин

Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час брифінгу щодо результатів засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС.
Олександр Старух наголосив, що за рішенням Уряду заклади освіти, де щеплення мають менше 80% працівників, при посиленому карантині не працюватимуть – установу переводять в онлайн формат роботи. Тобто, вже з 23 вересня такі дитсадки, школи та університети зачиняються. Освітній заклад продовжить свою роботу лише після того, як його працівники пройдуть щеплення.
– Це рішення Уряду та Державної комісії ТЕБ та НС. Воно обов’язкове до виконання по всій країні та не підлягає обговоренню, – підкреслив Олександр Старух.
Зазначимо, що вакцинація освітян у Запорізькому регіоні значно пришвидшується. Так, станом на 08:00 21 вересня щеплено 25 984 працівники сфери освіти. З них повністю закінчили вакцинацію (мають два щеплення) – 17 626 осіб. У Запорізькій області вакциновано 56% працівників дошкільної освіти, 58% – закладів середньої освіти, 59% – вищої, 52% – позашкільної освіти та професійної – 50%.
Ситуація відрізняється по кожному району. Це говорить про те, що одні території більш відповідально поставилися до питання вакцинації та завчасно розпочали імунізацію своїх освітян. Приміром, у Бердянському районі готові до роботи 8% освітніх закладів, у Василівському – 28%, у Мелітопольському – 56%.
У 6 ОТГ Запорізького району подолали 80-відсотковий бар’єр такі школи: Кушугумська гімназія «Інтелект» – 93% вакцинованих; Новозапорізька школа ДСР ЗР – 91% вакцинованих; Григорівська гімназія НСР ЗР – 87%; ОЗЗСО Розумівська школа ДСР ЗР – 85%; Балабинська гімназія «Престиж» – 82%; Лежинський НВК ЗНЗДНЗ ЗР – 82%; Миколай-Пільський ЗЗСО – 81%; Малокатеринівська гімназія «Мрія» – 80%.