Червоний промінь

У Запоріжжі перейменували площу Пушкіна на майдан Володимира Вернадського, з’явилися вулиці Андрія Лободи та Антона Незоли…

На дев’ятнадцятій сесії Запорізької міської ради депутатський корпус підтримав ініціативу перейменування площі Пушкіна на майдан академіка Володимира Вернадського. Про це повідомляє 061.

Володимир Вернадський – український учений-природознавець, мислитель, засновник і перший президент НАНУ, основоположник генетичної мінералогії, гео- та біогеохімії.

Автор проєкту рішення, голова бюджетної комісії Олександр Кияниця також зазначає, що перейменування площі Пушкіна на майдан Володимира Вернадського цілком підтримує запоріжець Макс Поляков, засновник громадської організації «Асоціація Ноосфера», підприємець у сфері космічних технологій та IT, меценат. Компанія Полякова придбала у власність будівлю БП «Ювілейний», де планує створити сучасний та новітній інноваційний центр, встановити пам’ятник Володимиру Вернадському та створити фотозону біля Олександрівського відділу РАЦС.

Анатолій Куртєв повідомив, що меморандум з Поляковим не був підписаний, проте є попередні домовленості з його представниками про створення сумісного проєкту з розбудови цієї площі та подальшого створення академії за підтримки бізнесу

Після тривалого обговорення депутати підтримали перейменуванні площі Пушкіна.

Також депутатський корпус підтримав питання про перейменування вулиці Волзької на вулицю Андрія Лободи у Шевченківському районі міста.

Андрій Лобода відомий запоріжцям, як вокаліст та фронтмен музичного гурту «Хорта». До 2004 року – член гурту «Speedway». Був благодійником, громадським та політичним діячем. Пішов з життя в 2015 році через хворобу.

Андрій співав рідною мовою в жанрі танцювальної та альтернативної музики. Гурт став візитівкою міста.

Нагадаємо, що минулого разу цю ініціативу «провалили» нібито тому, що Лобода певний час був очільником Запорізької молодіжної організації «Партії Регіонів». Громаду Запоріжжя це обурило, бо активісти декілька разів подавали до міськради петиції на захист Андрія Лободи, зазначаючи про його вклад в розвиток міста.

 Відбулося й перейменування вулиці Таганської на вулицю Антона Незоли.

Антон Незола до повномасштабного вторгнення працював адвокатом, до цього будував кар’єру в Запорізькій обласній прокуратурі. Загинув на фронті