Червоний промінь

У Запоріжжі на березі Дніпра влаштували толоку

У Запоріжжі вода відійшла від берега на багато метрів і оголила сміття, яке роками лежало на дні Дніпра. Волонтери, екоактивісти та небайдужі запоріжці влаштували толоку.
“Ми приїхали подивитись, наскільки відійшла вода і побачили ці всі “скарби”, які тут “зберігались”. Тут і залізні банки 1996, 2005 років. Можна вивчати історію алкогольних вподобань”, – розповідає учасниця толоки, жителька Запоріжжя Ольга.
Вона звернулась по інформаційну підтримку до блогерів та екоактивістів, бо вода потрошку почала повертатись.
“Я звернулась до запорожців, щоб зібратись і присвятити ранок суботи прибиранню річки. Така можливість є раз на сто років і, на жаль, за таких трагічних обставин. Вода трошки вже почала повертатись. Тож збирались дуже швидко”, – додала Ольга.
Організатори толоки придбали мішки для будівельного сміття, рукавички, а також домовитись з кампанією, яка вивозить сміття у Запоріжжі, про те, щоби його забрали з пляжу на полігон.
З 8-ї ранку волонтери та небайдужі запоріжці збирали на центральному пляжі міста вздовж берега річки пляшки, обгортки, пакети. Але сміття так багато, що небайдужих запоріжців та гостей міста запрошують і завтра, 11 червня, на Центральний пляж – на благодійну акцію з прибирання берега.