Червоний промінь

Стартує тиждень медіаграмотності. Українців запрошують на “фейковий” тест

Сучасні війни мають різноманітні фронти, і кожен по-своєму важливий. Разом із збройним протистоянням сторони ведуть битву за розуми людей – без цього перемога неможлива. Аби схилити на свій бік людей, противник обов’язково вкидає фейки в інфопростір. 24-30 жовтня в Україні пройде Глобальний тиждень медіаграмотності. Фахівці проведуть тестування українців для перевірки рівня критичного мислення, повідомили в Нацпроєкт “Фільтр”.

В організації назвали одну з головних цілей тестуоб’єднати громадян навколо теми медіаграмотності. “Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. Аби вона була ефективною, а ми залишалися стійкими до інфоатак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до даної теми”, – пояснює заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Тест буде доступний лише один день – 27 жовтня. Завдання будуть оприлюднені на сайті “Фільтра”. Захід пройде в 3 сесії: об 11:00, 15:00 та 19:00. На проходження тесту відведено 30 хвилин. Усі його учасники отримають сертифікати. А 30-м українцям, які наберуть найбільшу кількість балів, обіцяють ще й заохочувальні призи.

На думку організаторів проєкту, сьогодні особливо необхідно підвищувати обізнаність населення про методи дезінформації та інструменти перевірки фактів. Адже це допоможе українцям стати стійкішими до ворожої пропаганди.

Проєкт з медіаграмотності відбувається за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з програмою USAID “Мріємо та діємо” та проєктом “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”.