Червоний промінь

Рада ввела штрафи за травлю працівників на роботі

Запорука продуктивної праці – дружня атмосфера в колективі. Образами та примусом різного роду ефекту не добитися. Відтепер це каратиметься законом. Вчора, 1 грудня, Верховна Рада України запровадила адміністративну відповідальність за мобінг (цькування на робочому місці). За ухвалення закону про зміни до КУпАП щодо протидії порушенню прав у сфері праці проголосували 290 народних депутатів, передає “Радіо Свобода”. Ще в серпні парламент схвалив за основу законопроєкт щодо мобінгу.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що мобінг розглядається як одна з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах. Вона проявляється через психологічне, економічне та інше насильство з метою приниження людської гідності підлеглих та найманих працівників. Мобінг здійснюється з боку керівництва за певними ознаками: створення стосовно співробітників напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасників трудових відносин до зміни місця роботи.

За травлю підлеглих підприємство може заплатити штраф у розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 2550 грн). Окрім цього, передбачено громадські роботи від 20 до 40 годин. Якщо таке цькування буде вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, це потягне за собою штраф від 200 до 300 НМДГ (від 3400 до 5100 грн) або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Наразі законопроєкт передано на візування в головний комітет, уточнюється на сайті парламенту.