Червоний промінь

Опитування показало, що саме люди вважатимуть перемогою

Соціологічна група “Рейтинг” провела важливе опитування серед українців. Громадян питали, що саме вони вважатимуть за перемогу в війні з РФ. Так, 85% респондентів переконані, що Україна переможе росіян і поверне собі всі окуповані території включно з анексованим Кримом та тимчасово окупованим Донбасом. Соціологи працювали впродовж двох днів, 20-21 листопада, повідомили на сайті “Рейтингу”.

З початку повномасштабного вторгнення переконаність у тому, що перемогою України у війні є звільнення усіх її територій включно з Кримом та окупованим Донбасом, зросла (з 74% у березні до 85% у листопаді 2022). Лише 9% обрали варіант повернення лише територій, які Україна контролювала до 24 лютого 2022. Підтримка деокупації усіх території країни без виключення абсолютна (більше 80%) серед представників усіх регіонів країни, йдеться у висновках опитування.

Мало хто з опитаних вважає, що бойові дії треба перенести на територію держави-агресорки. За такий сценарій війни виступають не більше 5% респондентів. Водночас зросла кількість тих, хто підтримує відновлення Україною статусу ядерної держави – 53% (порівняно до 47% в 2019 році). Найкращими засобами стримування майбутніх нападів на нашу державу суспільство вважає вступ України в НАТО (61%) та ядерне роззброєння РФ (50%).

Опитування проводили шляхом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Воно охоплювало 1000 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності – не більше 3,1%.