Червоний промінь

Антикорупційні розслідування: у краєзнавчому музеї розкрали артефактів на 3 мільйони

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї виявили факт розкрадання понад 3,5 тисячі артефактів. Їхня вартість оцінюється у понад три мільйони гривень.

Про це повідомив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко під час брифінгу.

Як зазначається, у КУ “Запорізькому обласному краєзнавчому музеї” виявили факт розкрадання музейних артефактів. Загалом виявили нестачу 3549 предметів.

Виявлено черговий факт розкрадання державного майна. Орієнтовна вартість предметів антикваріату на суму понад три мільйони гривень” , — повідомив Юрій Малашко.

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї розкрали 3,5 тисячі артефактів
Юрій Малашко, очільник ЗОВА, під час брифінгу 

Наразі матеріали цієї справи передані правоохоронцям для встановлення відповідальних осіб.

Брифінг відбувався в рамках проєкту “Прозорість та підзвітність” та стосувався звітування щодо антикорупційної діяльності на території Запорізької області.

За попередніми результатами:

🔹За розрахунками фахівців Держаудитслужби, для реконструкції Запорізької обласної ШВСМ підрядники отримали близько 10 млн грн за роботи, які фактично не виконали.
🔹Встановлено факти службових зловживань з боку вищих посадових осіб облдержадміністрації – у 2022 році співробітники ОДА незаконно вилучили у власника 138 тон пшениці, чим завдали збитків на суму близько 1 млн 200 тис грн.
🔹Проведено внутрішній аудит діяльності Департаменту захисту довкілля за попередні 2,5 роки та встановлено факти нераціонального використання коштів на загальну суму 1 млн 900 тис грн. Попереднього керівника Департаменту звільнено.