Червоний промінь

Незламні духом: ветерани України змагатимуться на престижних іграх США

Команда з 30 українських ветеранів і військовослужбовців вирушила на спортивні змагання Повітряних Сил  “United States Air Force and Marine Corps Trials 2024”, що пройдуть у Лас-Вегасі, США. 

Змагання United States Air Force and Marine Corps Trials в Україні організовано Мінветеранів спільно Українським ветеранським фондом, громадською організацією «Повернись живим!», благодійною організацією «Стратком Україна» та громадською організацією «Ігри Інвіктус Україна».  

“Випробування війною, пораненнями, та важкий шлях реабілітації вимагають надзвичайної сили духу та волі. “Ветеранський спорт — мова незламності!” — це не просто слова, це наша реальність. Через спорт ми показуємо, що всупереч усім перешкодам, ми здатні досягати величезних висот, демонструючи світу нашу незламність та лідерство”, — наголосив Олександр Порхун, в.о. Міністра у справах ветеранів України.

Крім того, Олександр Порхун зауважив, що участь українських ветеранів у міжнародних змаганнях, таких як “Air Force and Marine Corps Trials” є важливою не лише як спортивна подія, але і як потужний засіб ветеранської дипломатії та показник національної стійкості. 

“Кожен з вас своїм прикладом буде нагадувати світу про нашу незламність та нашу силу, після повернення додому власним прикладом ви будете повертати до нормального життя своїх побратимів”, — звернувся до учасників команди Матвій Бідний, в.о. Міністра молоді та спорту України.

Українська збірна вперше братиме участь в іграх для американських ветеранів. Організатори Змагань Повітряних Сил США запросили українську команду долучитись до відбіркових змагань та продемонструвати вплив адаптивних видів спорту на відновлення ветеранів та військових після поранень.

“Реінтеграція ветеранів та військових після поранень через фізичну активність не лише відновлює фізично, але є потужним інструментом психологічної реабілітації. Заняття спортом і фізичні вправи допомагають подолати посттравматичний стресовий розлад, покращують настрій та сприяють соціалізації. Український ветеранський фонд активно підтримує відповідні ініціативи, фінансуючи через конкурсні програми уже 8 проєктів, спрямованих на залучення ветеранів до фізичної активності. Цьогоріч планується проведення 5 конкурсів, два з яких будуть спрямовані на підтримку громадських об’єднань. Ми переконані, що надання фінансової підтримки ініціативам, спрямованим на допомогу ветеранам та їхнім родинам у їх поверненні до активного життя стане фундаментом для побудови сильної та здорової спільноти”, — зауважує Руслана Величко-Трифонюк, в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Для учасників змагань це не лише фізична активність, а й демонстрація досягнень і боротьба, як на фронті, так і в спорті, а також можливість подякувати партнерам у постійній підтримці.

“Спорт завжди був частиною мого життя, навіть після того, як я підірвався на міні та втратив стопу. Відновлення після травми було складним, але завдяки тренуванням та волейболу сидячи, я зрозумів, що моя життєва активність не має бути обмежена. Ці види спорту дали мені нову мету та впевненість у тому, що я можу продовжувати жити повноцінно, попри фізичні обмеження”, — капітан команди Юрій Гапончук.

Основна ціль змагань “United States Air Force and Marine Corps Trials 2024” — залучати ветеранів та військових до занять спортом, популяризувати реабілітацію через спортивні заходи серед ветеранів. 

“Ці міжнародні змагання — можливість показати, яка українська нація незламна. Коли я вирішив приєднатися до Збройних Сил України, моє життя змінилося назавжди. Вибір 3-ї окремої штурмової бригади став не просто військовим обов’язком, а місцем, де мої навички та знання знайшли своє застосування. Командування відділенням стало моєю новою реальністю, де кожен день — це випробування та можливість стати сильнішим”, — підкреслив Тимур Леон, учасник збірної. 

У грудні в Києві відбулися Всеукраїнські змагання з адаптивних видів спорту, після яких відбіркова комісія сформувала команду з 30 учасників — ветеранів та чинних військових. 

“Кожен учасник нашої команди є втіленням честі та поваги. Ваша мужність, ваш незламний дух, ваша жага до перемоги є джерелом натхнення для нас усіх. Кожного дня ви демонструєте, що не існує меж для досягнення цілей, коли є віра в себе та сила духу”, — зазначила Олена Яновська, головна тренерка Національної збірної України.

У неділю, 3 березня, у Києві на пероні Укразалізниці зібрались провести національну збірну співорганізатори змагань в Україні, журналісти, рідні і друзі учасників. Підтримку від кожного учасники відчуватимуть впродовж всіх змагань. На урочистому проведенні показали ще раз проморолик, який нагадує, що змагання це не про золото медателей, а про стійкість духу і непереборну силу до життя.

З 4 по 16 березня 2024 року, представники України візьмуть участь у спортивних змаганнях Повітряних Сил “United States Air Force and Marine Corps Trials 2024” у США. Вони змагатимуться у дев’яти адаптивних видах спорту: стрільба з лука, легка атлетика, велосипедний спорт, паверліфтинг, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання, баскетбол на кріслах колісних та регбі на кріслах колісних.