Червоний промінь

Наші богатирі на чолі з мелітопольцем здобули титул найсильніших

У німецькому місті Фульда фінішував командний чемпіонат світу з богатирського багатоборства. Українська команда на чолі із мелітопольцем Валерієм Газаєвим вчетверте здобула титул найсильнішої нації світу в середній вазі до 105 кг.

В складі збірної комнади України за титул найсильніших боролися: Олександр Дубовий (Кремінна, Луганська область), Володимир Рекша (Львів), Євген Настенко (Київ), військовослужбовець Збройних сил України Віталій Герасимов (Дніпро) та капітан команди Валерій Газаєв з Мелітополя, який останні півтора року живе та працює в Запоріжжі.

У 2017, 2019 та 2021 роках наші богатирі вже здобували титул найсильніших, причому робили це на Херсонській та Запорізькій землі. Минулого року збірна України в такому ж складі брала участь у чемпіонаті світу, але не здобула медалей. Тоді ніхто з наших атлетів взагалі не готувався до змагань через війну”, – зауважив прессекретар Федерації найсильніших атлетів України та перетягування канату.

На цьогорічних стартах спортсмени змагалися у 5 вправах. У підсумку українська команда виграла у чотирьох з п’яти вправ, набравши 19 балів. Другі – французи, у них 11 балів, і замкнули трійку лідерів з 10 балами спортсмени з Чехії.

Перемогу на чемпіонаті світу Валерій та члени збірної команди присвятили своїм рідним містам, які тимчасово окуповані, зокрема Мелітополю та Кремінній.