Червоний промінь

Зміни для ВПО з березня поточного року

У Мінсоцполітики повідомили, що з 1 березня почнуть діяти нові правила виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Так, допомога призначатиметься на всіх осіб з родини переселенців, але ті, що не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості, інакше кошти перестануть надходити через місяць. Ще на пів року автоматично продовжуються виплати для пенсіонерів — ВПО, у яких станом на 1 січня 2024-го розмір пенсії не перевищує 9444 грн; осіб з інвалідністю I та II груп; неповнолітніх дітей з інвалідністю, тяжкохворих дітей; дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування віком до 23 років. Також за умови подання окремої заяви допомогу нараховуватимуть протягом 6 місяців певним вразливим категоріям населення.

Важлива інформація Пенсійного фонду України для внутрішньо переміщених осіб, які набули цей статус до 24 лютого 2022 року!

До 31 березня 2024 року пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію.
Проходити фізичну ідентифікацію мають усі одержувачі пенсій та соціальних виплат. Це дозволяє перевірити, чи дійсно виплату отримує саме той, кому її було призначено. Через карантин у зв‘язку з Covid-19 пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, отримували пенсію без проходження фізичної ідентифікації, але наразі дані необхідно поновити.
Ідентифікацію можна пройти:
у будь-якому відділенні Ощадбанку чи сервісному центрі Пенсійного фонду України (ПФУ);
в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/);
засобами відеоконференцзв’язку з працівниками органів ПФУ;
у закордонній дипломатичній установі України із подальшим відправленням пакета документів поштою чи онлайн.
Водночас для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами після 24 лютого 2022 року, діють загальні правила фізичної ідентифікації.

Детальніше про це – на сайті https://www.msp.gov.ua/news/23213.html