Червоний промінь

Витяг е-лікарняного теж є підставою для нарахування виплат

Електронні лікарняні продовжують стабільно формуватися в умовах воєнного стану. Фонд соціального страхування штатно здійснює їх оплату, з початку війни фінансування лікарняних і страхових виплат не призупинялось ні на день. А з травня отримати допомогу можна не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності, нагадали на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Відповідна постанова правління Пенсійного фонду України від 02 травня 2022 року № 4-1 “Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності” була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.05.2022 за № 532/37868. Отримати допомогу можливо на підставі витягу, який формується у кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України або отримати в паперовій формі, звернувшись до сервісних центрів ПФУ.

Щоб отримати витяг, працівник має авторизуватись на вебпорталі за допомогою КЕП або BankID. Для цього призначено пункт меню “Запит на отримання паперових документів” розділу “Комунікації з ПФУ”. Для формування витягу необхідно обрати тип запиту “Витяг з ЕРЛН”. Також роботодавці можуть сформувати витяги е-лікарняних за своїх працівників.

Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги. Фонд соціального страхування України профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у Telegram-каналі ФССУ.