Червоний промінь

Рада повністю заборонила стягнення боргів за “комуналку” під час війни

На період дії воєнного стану Верховна Рада заборонила примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги. “За” прийняття Закону № 7531 проголосували 312 народних депутатів, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Документ вносить зміни до закону “Про виконавче провадження” і передбачає, що тимчасово, на період дії воєнного стану, забороняється примусове стягнення з фізичної особи заборгованості за ЖКП в громадах, розташованих у районах проведення воєнних дій, або які перебувають/перебували у тимчасовій окупації. Це також стосується осіб, район проживання яких перебуває в оточенні відповідно до переліку Мінреінтеграції, або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних дій.

Крім того, дотепер було повністю заборонено на час дії воєнного стану виконання рішень,боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, органи військового управління, військові частини, вищі військові навчальні заклади, установи та організації зі складу Збройних Сил.

Депутати внесли до цієї норми виняток, згідно якого норма не стосується рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати та грошового забезпечення військовослужбовців.