Червоний промінь

Перерахунок пенсій в 2023 відбудеться, попри інфляцію – Мінсоцполітики

Враховуючи нинішні реалії, спричинені війною, в Міністерстві соціальної політики спробували заспокоїти пенсіонерів. Україна підвищує пенсійні виплати, незважаючи на зростання інфляції в країні, яка частково викликана повномасштабною війною. Вже запрацювали доплати для певних вікових категорій, підвищено найнижчі пенсії. До того ж, максимальний перерахунок виплат в квітні 2023 року збираються провести згідно з планами. В цьому запевнила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

Чиновниця наголосила, що в країні вже запроваджено наступний етап президентської програми про доплати людям віком 70+, 75+, 80+ років. “Такі особи мають додаткову доплату, і пенсії вже проіндексовані. Це вже додаткові кошти, хоч і невеликі, але йдуть у плюс”, – сказала міністерка соціальної політики. Ще вона нагадала, що з 1 грудня підвищено прожитковий мінімум для тих пенсіонерів, які отримували найнижчі пенсії. Їм теж збираються перерахувати пенсійні кошти.

Влада також має твердий намір провести максимальний перерахунок пенсій в квітні наступного року. Жолнович уточнила, що при цьому буде враховано повний індекс інфляції. “Я думаю, що тоді саме доходи пенсіонерів будуть найбільш вирівняні з урахуванням того, як знецінилася наша гривня. Водночас будуть паралельні перерахунки для працюючих пенсіонерів з урахуванням їхнього стажу. Тобто, є певна кількість гарантій, що діють постійно. Вони, можливо, не є такими масштабними, як загальна індексація. Але точковими для різних категорій громадян”, – підсумувала очільниця Мінсоцполітики.

Нагадаємо, з 1 грудня прожитковий мінімум в Україні зріс до 2589 грн на одну особу з розрахунку на місяць (+81 грн). Для осіб, які втратили працездатність, він тепер складає 2093 грн.