Червоний промінь

Ірина Верещук в Запоріжжі – інспектує роботу з переселенцями

У неділю, 17 липня, Запоріжжя з робочим візитом відвідала віце-прем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Мета її візиту до міста – інспекція роботи з внутрішньо переміщеними особами. Про деталі робочого візиту до міста Верещук в декількох постах повідомила на власній сторінці в соцмережі Facebook.

Міністр реінтеграції та її команда відвідали Центр прийому переселенців та два освітніх заклади, де проживають ВПО, і передали людям гуманітарну допомогу. Міністерка подякувала керівництву ЗОВА за налагоджену роботу в Центрі прийому переселенців. Проте одне зауваження у неї все ж було. “Переселенці не проінформовані, що, окрім державної допомоги, вони можуть звернутися за фінансовою підтримкою до міжнародних структур (Міжнародний Комітет Червоного Хреста та структури ООН). Це треба швидко виправити”, – написала Верещук.

Вона також наголосила, що переселенців не можна виселяти з освітніх закладів, якщо їм не запропонували альтернативне житло. Саме тому очільниця профільного міністерства відвідала в Запоріжжі освітні заклади, щодо яких на гарячу лінію міністерства з питань реінтеграції 1548 надійшли тривожні сигнали. “Нас почули, питання вирішено, ніхто нікого не виселяє, все гаразд. Дякую Прем’єру Шмигалю за підтримку ініціативи нашого міністерства  щодо заборони виселення ВПО із закладів освіти без надання альтернативного тимчасового житла”, – повідомила Верещук.

А вже сьогодні, 18 липня, в Запоріжжі команда Мінре зустрілася з представниками регіональних команд UN, ICRC, UNICEF, NRC тощо. Спілкування з польовими працівниками міжнародних організацій було дуже корисним – було висунуто багато слушних зауважень та рекомендацій. У роботі по внутрішнім переселенцям треба посилити координацію з міжнародними організаціями, впевнена Верещук. Також вона провела зустріч із багатодітними переселенцями з Херсонщини та Запоріжжя. “Дітям ВПО бракує ноутбуків. Вони потрібні для онлайн-навчання. Їхні ноутбуки залишилися на ТОТ, бо окупанти не дають вивозити дітям комп’ютери. Закликаю небайдужих і спроможних допомагати дітям-переселенцям з придбанням ноутбуків. Це особливо актуально напередодні початку навчального року”, – зазначила очільниця МінТОТ.