Червоний промінь

Знищив 7 дерев акації – отримав серйозне покарання

Запорізькою окружною прокуратурою підтримувалось публічне обвинувачення у Запорізькому районному суді з розгляду кримінального провадження про кримінальне правопорушення, вчинене у сфері охорони природного навколишнього середовища.
Так, 21 вересня 2022 року, приблизно о 18 годині 26-річний місцевий житель Запорізького району Запорізької області, маючи умисел на незаконну порубку дерев, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, з метою здійснення незаконної вирубки лісу в особистих інтересах прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу с. Лукашеве Запорізького району Запорізької області. Там в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, з метою незаконної вирубки дерев за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку 7 дерев породи «Акація Біла», чим завдав істотну шкоду Широківській сільській об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області на загальну суму 36093 гривні 31 копійка.
Відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, тобто у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, до Запорізького районного суду Запорізької області скеровано обвинувальний акт.

Вироком Запорізького районного суду Запорізької області від 22.05.2023 вказаного чоловіка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, та призначено останньому покарання у виді 1 року обмеження волі з випробувальним строком 1 рік.

 

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури