Червоний промінь

Запорізька окружна прокуратура інформує

За надання приміщення для вживання наркотичних засобів судитимуть мешканця смт Комишуваха

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно раніше судимого мешканця смт Комишуваха, який 13 травня поточного року надав приміщення свого будинку 2 особам для вжиття психотропних речовин. Під час проведеного обшуку виявлено та вилучено психотропні та наркотичні речовини, а господар та двоє сторонніх осіб перебували у наркотичному
сп’янінні.
За результатами досудового розслідування 13.06.2024 обвинувальний акт відносно злодія за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.317 КК України (передбачено покарання від 3 до 5 років позбавлення волі) спрямовано до суду.

Наталя БОНДАРЕНКО, 

керівник Запорізької окружної прокуратури

До суду скеровано обвинувальний акт за незаконне зберігання та збут бойових припасів

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно мешканця с.Богатирівка, який упродовж лютого-квітня поточного року вчинив декілька епізодів збуту бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв, а також вдома незаконно зберігав бойові припаси, які були вилучені під час обшуку.
За результатами досудового розслідування 03.06.2024 обвинувальний акт відносно злодія за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.263 КК України (передбачено покарання від 3 до 7 років позбавлення волі) спрямовано до суду.

Наталя БОНДАРЕНКО, 

керівник Запорізької окружної прокуратури

Ініційовано проведення службового розслідування за корупційне правопорушення

Прокурором Запорізької окружної прокуратури взято участь у розгляді протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією відносно 3 осіб.
Так, перебуваючи на посадах директора освітнього закладу, директора комунального підприємства та директора мистецької школи, не повідомили голову та начальників відділів освіти, культури, молоді та спорту сільських рад Запорізького району Запорізької області про наявність у їх діях реального конфлікту інтересів під час підписання наказів про надання додаткових грошових коштів до заробітної плати у вигляді надбавок, доплат, премій собі та
своїм родичам (донці, сестрі, невістці).
Постановами суду останніх визнано винуватими у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) та стосовно кожного накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.
В подальшому Запорізька окружна прокуратура звернулася до сільських рад Запорізького району Запорізької області з поданнями у порядку ч.3 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції» щодо проведення службового розслідування та притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.

Наталя БОНДАРЕНКО, 

керівник Запорізької окружної прокуратури

Захищено інтереси держави у сфері охорони дитинства

Захист інтересів держави та забезпечення відшкодування шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями у кримінальних провадженнях за участю дітей та у сфері охорони дитинства, залишається одним із пріоритетних напрямів прокурорської діяльності при реалізації представницьких повноважень.
Запорізькою окружною прокуратурою у суді підтримувалось публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України та ч.І ст.135 КК України (порушення правил дорожнього руху, особою яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило потерпілому тяжкі
тілесні ушкодження та завідомому залишенні без допомоги особи, яка перебуває
в небезпечному для життя стані, коли сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан). Потерпілим від кримінального правопорушення є неповнолітня особа, яка перебувала на стаціонарному лікуванні в КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради з тілесними ушкодженнями, отриманими внаслідок вчинення відносно неї кримінального правопорушення.
В подальшому Запорізька окружна прокуратура звернулася до Вільнянського районного суду Запорізької області з позовною заявою, в інтересах держави, про стягнення коштів, витрачених закладом охорони здоров’я на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину, а саме неповнолітньої К. на суму 7777,96 грн.

Позовна заява розглянута і задоволена, а винуватця ДТП зобов’язано виплатити кошти, витрачені закладом охорони здоров’я на лікування неповнолітньої К.

Наталя БОНДАРЕНКО, 

керівник Запорізької окружної прокуратури

За повторну крадіжку засуджено до 5 років 3 місяців позбавлення волі

Прокурорами Запорізької окружної прокуратури в Запорізькому районному суді підтримувалось публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 185 КК України.
За даними слідства, в кінці квітня 2024 року місцевий мешканець одного з населених пунктів Запорізького району будучи раніше судимою особою за корисливі злочини, діючи повторно, в умовах воєнного часу знову вчинив корисливий злочин, а саме викрав у рідної бабусі зварювальний апарат, чим спричинив родичці майнову школу на суму 1852 гривень.
Злочинця було затримано співробітниками поліції одразу після скоєння злочину та розпочато досудове розслідування, викрадене майно вилучено та повернуто потерпілій. Відносно злочинця складено обвинувальний акт, який скеровано до Запорізького районного суду Запорізької області для розгляду по суті.
Вироком Запорізького районного суду чоловіка визнано виним та призначено покарання у вигляді 5 років 3 місяці позбавлення волі.

Максим СОКОЛОВ,
перший заступник керівника Запорізької окружної прокуратури