Червоний промінь

За вчинення особливо тяжких злочинів – 15 років за гратами

Одним із конституційних обов’язків органів прокуратури є організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження.
Так, завдяки принциповій позиції прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області мешканець с.Благовіщенка Запорізького (Вільнянського) району 15 років проведе у виправній колонії за вчинення особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи, громадського порядку та авторитету органів державної влади.
Так, Шевченківським районним судом м.Запоріжжя завершено розгляд кримінального провадження за фактом спричинення тілесних ушкоджень та замаху на вбивство місцевого мешканця, а також кваліфікованого хуліганства відносно працівників Вільнянського РЕМу та замаху на вбивство працівників поліції, які реагували на протиправні дії злочинця, що сталося 17.01.2019 у с.Благовіщенка, Вільнянського району. Зокрема, відповідно до вироку суду раніше судимий мешканець с.Благовіщенка, Запорізького (Вільнянського) району за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, з повернутого йому ухвалою суду макету пістолета ПМ, шляхом переробки та внесення змін у конструкцію, виготовив вогнепальну зброю.
17.01.2019 під час проведення перевірки та виявлення працівниками Вільнянського РЕМу завищення споживання електроенергії, при спробі звірки даних електролічильника, місцевий мешканець перебуваючи у громадському місці, поблизу проїзної частини вулиці, безпосередньо напроти свого домоволодіння, маючи при собі вищевказану вогнепальну зброю, демонструючи свою перевагу над оточуючими, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, діючи з
особливою зухвалістю, здійснив 2 постріли в сторону останніх, одним з яких влучив у службовий автомобіль вказаного підприємства, пошкодивши його переднє ліве бокове скло. Хуліганські дії злочинця призвели до порушення спокою громадян та нормального виконання обов’язків, які покладені на працівників Вільнянського району електричних мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго».
У той час, поки працівники РЕМу тікали від злодія та викликали поліцію, місцевий мешканець, взявши із собою раніше придбані 2 бойові гранати Ф-1, вищевказаний пістолет та набої, пішов до свого сусіда, з яким у нього склалися тривалі неприязнені стосунки та до якого він неодноразово застосовував фізичне насилля та спричиняв тілесні ушкодження, у тому числі середньої тяжкості.
Так, перебуваючи на території домоволодіння свого сусіда, маючи умисел на його вбивство, оскільки заклинула зброя, яку він намагався використати за призначенням, поваливши потерпілого на землю, завдав йому понад 21 удар рукояткою пістолета в область голови та обличчя, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми. Однак не довів свій
злочинний умисел до кінця, з причин, які не залежали від його волі, та не вчинив усіх дій, необхідних для вбивства сусіда, так як на місце події на виклик працівників РЕМ приїхали неслужбовому автомобілі працівники поліції.
Зайшовши на територію домоволодіння поліцейські висунули вимогу припинити протиправні дії та накази кинути пістолет, який злочинець тримав у руці. Усвідомивши, що перед ним знаходяться працівники поліції у форменому одязі з відповідною символікою, та з табельною вогнепальною зброєю, які виконують службові обов’язки, маючи умисел на вбивство працівників правоохоронного органу, у зв’язку з виконанням ними своїх службових обов’язків, ігноруючи законні вимоги правоохоронців, утримуючи у лівій руці за спиною ручну оборонну осколкову гранату Ф-1, від’єднавши чеку, кинув зазначену гранату під ноги поліцейським, на щастя, вона не здетонувала.
Після цього злочинець був затриманий у порядку ст.208 КПК України та під час його особистого обшуку виявлено 81 патрон калібру 9×18мм, призначеними для стрільби з пістолетів конструкції Макарова (ПМ). Під час судового розгляду обвинувачений повністю не визнав свою вину та під тягарем досліджених доказів, усвідомлюючи невідворотність покарання, злочинець вдався до систематичних порушень судового процесу, що виражалось у погрозах, образах учасників процесу і суду та нереагування на зауваження головуючого. При цьому, з кожним засіданням обвинувачений проявляв все більше неповаги до суду та учасників процесу, в результаті чого колегією суддів за систематичне порушення процесу та не реагування на зауваження видалявся до кінця судового засідання.
За результатами судового розгляду і принципової позиції прокурора у суді доведено та вироком Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 29.05.2023 жителя с.Благовіщенка Запорізького (Вільнянського) району визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122, ч.4 ст.296, ч.1 ст.263, ч.3 ст.15 ч.1 ст.115, ст.348 Кримінального кодексу України за
які призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької
окружної прокуратури