Червоний промінь

За незаконну порубку дерев запоріжець постане перед судом

Відповідно до Конституції України, одним із конституційних обов’язків органів прокуратури є організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження.
Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місце розташуванням виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Полезахисні лісові смуги підлягають особливій охороні як унікальні та типові природні комплекси, що мають велику екологічну цінність для збереженим сприятливої екологічної
обстановки, попередження та стабілізації негативних природних явищ.
Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.
Попри це, 35-річний мешканець міста Запоріжжя, за допомогою бензопили, здійснив незаконну порубку дерев породи «Клен гостролистий» у лісосмугі поблизу с. Миколаївка Друга Новомиколаївської селищної ради Запорізького району Запорізької області, чим спричинив державним інтересам шкоду більш ніж на 60 тис. грн.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді, з метою подальшої спеціальної конфіскації в дохід держави, накладено арешт на знаряддя вчинення злочину (бензопилу), незаконно добуті фрагменти дерев, а також на вантажний автомобіль «ГАЗ-33021».
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими Відділення поліції № 3 Запорізького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Запорізькій області. За процесуального керівництва Новомиколаївського відділу Запорізької
окружної прокуратури Запорізької області до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця міста Запоріжжя за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях (ч.1 ст.246 КК України).
За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн.), або пробаційний нагляд на строк до трьох років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наталя БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури