Червоний промінь

Судитимуть шахрая, який виманив у людей понад 140 тисяч гривень

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області 25.09.2023 затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо 46-річного чоловіка, мешканця с. Петро-Михайлівка Запорізького району у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190, ч. 1 ст. 209 КК України.
Протягом 2022 року та початку 2023 року зловмисник, шляхом зловживання довірою осіб похилого віку, за допомогою мобільного телефону здійснював дзвінки громадянам України та представившись лікарем, під приводом термінового перерахування коштів для проведення операції близьким родичам, заволодів грошима потерпілих на загальну суму більше 140 000 гривень. За провадженням обвинуваченому інкриміновано 13 епізодів злочинної діяльності, одержані злочинним шляхом грошові кошти останній
легалізував шляхом придбання мобільних телефонів.
Санкція ч.3 ст. 190 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років.
Санкція ч.1 ст. 209 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.
Крім того, відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Сергій ПОНОМАРЬОВ,

заступник керівника
окружної прокуратури