Червоний промінь

Суд зобов’язав після закінчення строку оренди земельну ділянку повернути громаді

Окружною прокуратурою під час вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді вивчено стан законності використання водних об’єктів загальнодержавного значення та земельних
ділянок під ними та встановлено факт використання фізичною особою земельної ділянки водного фонду, розташованої на території Запорізького району Запорізької області, після закінчення строку дії договору оренди.
Зокрема встановлено, що між Вільнянською районною державною адміністрацією Запорізької області та фізичною особою у 2007 році укладено договір оренди земельної ділянки під водним об’єктом, розташованої за межами населених пунктів на території Запорізького району Запорізької області, зі строком дії до 22.06.2022 для риборозведення.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про оренду землі» у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх  вимог до орендодавця. У разі невиконання орендарем обов’язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов’язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.
Разом з цим, встановлено, що орендар, незважаючи на закінчення строку дії договору оренди, до теперішнього часу не повернув до територіальної громади земельну ділянку водного фонду, площею 16,2778 га, що є порушенням вимог чинного законодавства та умов договору.
Враховуючи викладене, Запорізька окружна прокуратура звернулась до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування до фізичної особи про зобов’язання повернути земельну
ділянку водного фонду до територіальної громади Запорізького району Запорізької області, у зв’язку з закінченням строку дії договору оренди.
Під час судового розгляду вказаної позовної заяви відповідачем добровільно повернуто земельну ділянку водного фонду, площею 16,2778 га, вартістю понад 282 млн грн, до територіальної громади Запорізького району
Запорізької області.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури