Червоний промінь

Сімейний лікар несанкціоновано змінила інформацію в електронних системах НСЗУ

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури припинено вчинення кримінальних правопорушень у кіберпросторі.
Так, до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.
Встановлено, що сімейний лікар однієї з приватних лікарень, філіал якої розташований на території Запорізького району Запорізької області, внесла до електронних систем Національної служби здоров’я України відомості щодо укладення декларацій про вибір лікаря з пацієнтами, які за власним волевиявленням укладали декларації з іншими лікарями, тим самим несанкціоновано змінила інформацію, що міститься в автоматизованій системі.
Санкція ч. 3 ст. 362 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наталя БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури