Червоний промінь

Прокуратура вимагає громадянку Білорусі позбавити права власності на землю

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області встановлено, що на території однієї з громад Запорізького району громадянка республіки Білорусь Ш. отримала у спадщину земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та зареєструвала за собою право власності на неї у 2009 році.
В свою чергу, Земельним кодексом України встановлено заборону на перебування земельних ділянок сільськогосподарського призначення у приватній власності іноземних громадян. Такі особи, у разі отримання земельної ділянки у спадщину, зобов’язані протягом року здійснити її відчуження.
Невиконання ж вказаних вимог Закону має наслідком конфіскацію за рішенням суду такої земельної ділянки на користь держави. Під час встановлення підстав для вжиття заходів представницького характеру встановлено, що вищевказаною особою земельна ділянка у строки,
визначені Законом, відчужена не була.
Враховуючи викладене, з метою захисту інтересів держави, направленого на повернення земельної ділянки у державну власність, окружна прокуратура звернулась до Вільнянського районного суду Запорізької області в інтересах Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про припинення права власності вказаної особи на земельну ділянку площею понад 2 га та вартістю понад 600 тис грн шляхом її конфіскації на користь держави.
Наразі Вільнянським районним судом Запорізької області відкрито провадження за позовом прокуратури, судовий розгляд триває.

Наталя БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури