Червоний промінь

Отримав покарання за незаконну порубку дерев

Запорізькою окружною прокуратурою підтримувалось публічне обвинувачення у Запорізькому районному суді з розгляду кримінального провадження про кримінальне правопорушення, вчинене у сфері охорони природного навколишнього середовища.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.11.2022 24-річний місцевий житель Запорізького району Запорізької області, маючи умисел на незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу с. Біленьке Запорізького району Запорізької області, де в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку 45 дерев породи «Клен».  Цим самим завдав Біленьківській об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області шкоду на суму понад 38 тис грн. Відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, тобто у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну
шкоду, до Запорізького районного суду Запорізької області скеровано обвинувальний акт.
Вироком Запорізького районного суду Запорізької області від 13.06.2023 вказаного чоловіка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, та призначено останньому покарання у виді 1 року обмеження волі з випробувальним строком 1 рік.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької
окружної прокуратури